Jaka jest przyczyna guzków wykrytych w USG?

Witam.

Mam 18 lat i mam pewien problem ponieważ karmie piersią mojego 14-miesięcznego synka i dwa tygodnie temu wykryłam guzy po obu stronach piersi, byłam już z tym na USG I lekarz stwierdził tak: SL - pacha lewa w miejscu wskazanym przez pacjentkę zmiana najprawdopodobniej węzeł chłonny drogi opis prawej piersi SP - Na gr. sutka prawego na godz. 10.00 znacznie przy sobie trudne do oceny tu chodzi o prawą pierś ponieważ w niej mam aż dwa małe guzki. Podam wymiary: prawa pierś - +D 0,95cm , xD 0,73cm, lewa pierś- +D 1,68cm xD 0,33. Nie wiem już co mam sądzić o tym wszystkim, ginekolożka kazała mi przyjść na kontrolę za 1mc na powtórne USG. A doktor, który to zdiagnozował kazał mnie obserwować - czy pomoże mi ktoś;(

Witam serdecznie.

W okresie karmienia piersią dochodzi do wzmozonej aktywności gruczołów piersiowych, mogą być w nich wyczuwalne różne zgrubienia i nierówności. USG nie zawsze jest łatwe do interpretacji w tym okresie. Skłaniam się do decyzji lekarza - nalezy powtórzyć USG za miesiąc - jeżeli podejrzane guzki będą się powiększać lub ich obraz sie zmieni, wtedy należałoby pokusić się o biopsję.

Pozdrawiam serdecznie