Jaka jest przyczyna luźnych stolców i wzdęć u 32-latki?

Witam. Od miesiąca zmagam się z bólami brzucha, wzdęciami, stolce luźne bądź normalne codziennie, byl brak apetytu teraz jest w miarę ok, spadek wagi, krew, mocz, kal, crp w normie. Rok temu robiona gastroskopia wyszła przepuklina przełyku, kolonoskopia robiona 2016wszystko było ok, tętno czasami mam wyższe chwyta mnie na tle nerwowym, przy stresie bądź krzyknieciu czuje chwilowy ból z sciskiem i po chwili mija, dziwne uczucie... Wizyta u gastrologa była w piątek stwierdził po wywiadzie zespół sibo dostałam xifaxan i alflorex narazie nie widzę efektu może mniej wzdec ale ten dziwny ból dalej jest, biorę pramolan na wyciszenie bo czuje się od środka czasami nerwowa jak jestem w towarzystwie bądź na imprezie jest dużo lepiej. Pije też melise. Najgorzej jest jak bywam sama... Nie wiem jak sobie pomóc wkrecam sobie ze to coś złego.... Czy nie powinnam powtórzyć gastroskopi? Co robić, kiedy to minie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę stosować leki według zaleceń. Xifaxan po długoterminowym przyjmowaniu powinien dać jakikolwiek efekt. Gdyby dolegliwości się nasilały to proszę skonsultować się ponownie z gastroenterologiem.