Jaka jest przyczyna moich powiększonych węzłów chłonnych?

Jaka jest przyczyna powiększonych węzłów chłonnych na szyi? Witam. Mam pytanie. Od ponad 2 miesięcy mam powiekszone wezly chlonne szyjne.. Robiłam morfologi z rozmazem, ob, crp, ldh, usg tarczycy, tomografie głowy, tomografie płuc, usg brzucha. Wszystko w normie. W tomografii głowy wszystko ok. Była to tomografia z kontrastem. Natomiast tomografia z kontrastem płuc wykazała grasice o wielkości 17mm, i mały Guzek w środkowym polu płuca prawego o wielkości 3mm. Do kontroli za pół roku. Usg węzłów chłonnych miałam. Robione 2 razy, w jednym usg z 7 marca 2019 roku wyszły wezly chłonne o wielkości 7mm do 9mm, 28.marca maialm. Robione usg węzłów. Chłonnych oraz tarczycy i wynik. Jest następujący. Tarczyca niepowiekszona, normoechowa, prawidłowo unaczyniona, bez uchwyt uch zmian ogniskowych o wymiarach :plat lewy - 17x16x36mm, płat prawy-18x15x36mm, ciesn - 4mm. W wykonanym badaniu przytarczyc nie uwodoczniono. Obustronnie wzdłuż m. M-o-s widoczne dość liczne wezly chłonne o max wym. 9,5x5mm. Po stronie prawej powiększony węzeł chłonny głęboki przedziału górnego o zachowanej echogenicznosci o wym. 15x7,4-raczej odczynowy. Po str. Prawej powiekosse wezly chlonne głębokie przedziału górnego i środkowego o prawidłowej echogenicznosci, zachowanej zatoce tłuszczowej oraz o centralnym wzorcu unaczyniona o wym. 14x6,5mm,16,5x7mm i 16x7mm. Raczej odczynowe. Byłam u laryngologa wszystko ok, byłam u onkologa to kazał zrobić za miesiąc kontrolne usg. Nie mam. Żadnych infekcji. Proszę o pomoc bo już nie wiem czego się łapać. Dodam że mam często lekki ból potylicy i częste klucie węzłów chłonnych. Martwię się strasznie że te wezly chłonne powiększyly się o 1 cm... W krótkim czasie... Proszę o poradę... Bo już mam złe myśli...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować swoje dolegliwości oaz badania z hematologiem. Pozdrawiam.