Jaka jest przyczyna nieregularnych wypróżnień?

Moim problemem od dłuższego czasu jest nadmierna ilość gazów, co w dużym stopniu utrudnia mi normalne funkcjonowanie, a w szczególności ogranicza jakiekolwiek spotkania towarzyskie. Czasami boli mnie brzuch na dole po lewej stronie, zdarza się, że boli też i po prawej. Wypróżniam się nieregularnie, czasem cały dzień ani razu, czasem 4 razy. Miała robione badania krwi z rozmazem, badanie moczu, badania na nietolerancje glutenu, USG jamy brzusznej, kolonoskopię i wszystko wyszło dobrze. W rodzinie nie ma żadnych chorób układu pokarmowego. Nie jem produktów z laktozą, glutenem ani żadnych produktów wzdymających, słodyczy, nie pije napojów gazowanych i staram się ograniczać tłuszcze. Chodzę regularnie na siłownie i na spacery. Nie mam powodów do stresu. Co mogę zrobić żeby problem w końcu zniknął?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z gastroeneterologiem celem wdrożenia leczenia które ureguluje ilość oraz częstotliwość wypróżnień.