Jaka jest przyczyna opuchlizny kostek u osoby starszej?

Witam , pisze w sprawie mojego taty . Pół roku temu miał zawał serca , bierze tabletki wyniki są zawsze dobre czasami ma za rzadką krew ale to wszytko . Ostatnio narzekał na tzw płytki oddech i zmęczenie a wczoraj spuchły mu kostki . Zaznaczam ze wyniki i ekg ma „świeże „ i są dobre . Jaka może być przyczyna tej opuchlizny ? Czy powinien się zgłosić do szpitala czy może to od leków które bierze ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Opuchlizna może wynikać z niewydolności serca, której przyczyną był zawał. W takim wypadku Pani tata powinien zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny tego stanu i ewentualnej modyfikacji leczenia.