Jaka jest przyczyna podwyższonego ciśnienia w gałkach ocznych?

Dzień dobry, szukamy przyczyny podwyższonego ciśnienia w gałkach ocznych (po serii badań wykl. jaskrę). Okulista zalecił badania tarczycy - powiększ. z jednym guzkiem, ine badania w normie w tym TRab Dzisiaj zrobiłam USG gałek (od kilku lat wydają mi się powiększone i obrzęknięte). Opis - OP na śr. obw. ok. 6 odrywa się wieczko, OL bez trakcji, zwraca uwagę obrzęk mięśni górnego i przyśrod. wym. z foto 5.64mm, 4,57 mm OD, 5,67mm 4.83 OS Czy mam odwiedzić okulistę w trybie pilnym? Co się dzieje

Witam.oczywiście pogrubiale mięśnie oczne mogą uciskac na gałki oczne. Proponuję dokończyć badania tarczycy. Natomiast kto robił usg nie okulista ? Opis podaje tworzący się otwór w siatkówce PO. Pozdrawiam serdecznie