Jaka jest przyczyna pomniejszonej wątroby i wody w brzuchu po leczeniu raka?

Moja Mama lat52 miała raka piersi. Po chemioterapii zdecydowała się na amputację piersi, potem radioterapia (skończona w styczniu tego roku) i kuracja hormonami. Od kwietnia zaczęła bardzo tyć, szybko się męczyła i dużo musiała leżeć. Jakieś 2 tygodnie temu była u pani onkolog, która powiedziała, że wszystko jest w porządku. Mama zrobiłą USG, które wykazało wodę w brzuchu i pomniejszoną wątrobę. Jaka może być przyczyna tego? Czy to musi być marskość? Jeszcze pare miesięcy temu z wątrobą było ok.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nalezy ocenić wątrobę pod katem zmian przerzutowych a następnie powikłań po dotychczasowym leczeniu