Jaka jest przyczyna powstawania krostek na języku?

Mam 12 lat i zauważyłam, że bardzo często na języku pojawiają mi się maleńkie krostki. Są bardzo nie widoczne, ale za to bolą. Wiele razy naciskałam na nie paznokciem lub zębami i strasznie dużo śliny mi z nich leciało. Co to może być?
12 LAT ponad rok temu

Witaj!

Pojawianie się bolesnych pęcherzyków na języku może (choć nie musi) być związane z infekcją wirusem opryszczki (wirusem tym zakażamy się najczęściej już we wczesnym dzieciństwie). Jeśli zmiany mają tendencję do nawracania, podejmowane jest leczenie przeciwwirusowe.  Jednak tylko bezpośrednie badanie lekarskie umożliwia postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Najlepiej, abyś wybrała się do lekarza rodzinnego (wtedy, gdy na języku pojawią się pęcherzyki).

Pozdrawiam.