Jaka jest przyczyna silnego bólu po leczeniu kanałowym?

Witam. Mam rozpoczęte leczenie kanałowe 4, po drugiej wizycie i oczyszczeniu obu kanałów m in chlorem taka butelka stała na stoliku, pani doktor polała mi go niechcący na dziąsło, bardzo bolało po wypłukaniu wodą zakleiła ząb fleczerem. Po powrocie strasznie opuchł mi cały policzek i gdy znieczulenie przestało działać odczułam silny ból . Jaka jest tego przyczyna ? Jakiś błąd w leczeniu ?

Może to być reakcja na działanie podchlorynu na śluzówkę jest to ważny płyn odkażający ,ale należy zachować ostrożność stosując go (odpowiednie strzykawki z zakręcaną igłą, koferdam ) . Proszę udać się na wizytę kontrolną.