Jaka jest przyczyna śluzu zabarwionego na brązowo?

Witam, mam problem iż od 4 dni z pochwy wydziela mi się zabarwiony śluz na brązowo. Nie wiem czego to jest przyczyną, leci mi dość mocno i czasem zabolą mnie jajniki. Miesiączkę mam dość regularnie. Czy mam iść z tym do lekarza, czy to coś poważnego?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Brązowe upławy mogą sugerować zarówno infekcję bakteryjną dróg rodnych kobiety jak również plamienie śródcykliczne. Plamienie śródcykliczne może wiązać się z obecnością zmiany organicznej w drogach rodnych jak również może mieć charakter krwawienia czynnościowego na tle zaburzeń hormonalnych.

Aby rozpoznać przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe m.in. USG czy badanie mikrobiologiczne. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl