Jaka jest przyczyna stanu zapalnego w organizmie mojego męża?

U mojego męża ( 76 lat) występują zmiany skórne w postaci czerwonych plam o różnej wielkości na całym ciele. Konsultacje i leczenie dermatologiczne nie dały żadnej poprawy. Do tego od dwóch tygodni ma bardzo opuchnięte obie nogi, a często i dłonie od nadgarstka. Wynik OB to 34 mm/godz, a CRP aż 7,92. Nikt nie umie znaleźć przyczyny stanu zapalnego w organizmie mojego męża. Co robić? Jaki specjalista może pomóc

Lek. Paweł Szadkowski

Pani mąż wymaga kompleksowej oceny lekarskiej i dodatkowej diagnostyki. Obrzęki nóg bardzo często mają przyczyny kariologiczne, inną przyczyną obrzęków mogą być też reakcje alergiczne, czy odbiałczenie. Niestety nie można Pani doradzić nic więcej niż udanie się do lekarza internisty, który powinien ukierunkować dalszą diagnostykę.