Jaka jest przyczyna świądu pochwy?

Witam, dlaczego mnie swędzi pochwa i strasznie boli? Nie dostaję okresu przez miesiąc choć robiłam sobie test i nie jestem w ciąży. Jaka może być przyczyna? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Świąd i bolesność pochwy najczęściej są związane z infekcją drożdżakową narządów płciowych. Taką przyczyna jest tym bardziej prawdopodobna jeśli występują białe, serowate upławy i zaczerwienie narządów płciowych.

Zatrzymanie miesiączki może mieć związek z nasilonym stanem zapalnym, lecz także należy brać pod uwagę zmiany organiczne narządów rodnych a także zaburzenia hormonalne. Badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe powinny rozwiać wątpliwości i wyjaśnić przyczynę, bez tego trudno powiedzieć coś więcej.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl