Jaka jest przyczyna uszkodzenia nerwu twarzy podczas zabiegu usunięcia kaszaka?

Witam. Mialam zabieg usuniecia kaszaka z powieki dolnej, w wyiku ktorego doszlo do obwodowego prawostronnego uszkodzenia nerwu twarzowego (nerw VII). Prosze o udzielenie odpowiedzi jaka moze byc przyczyna wystapienia tego uszkodzenia .

Witam!
Uszkodzenia n.VII mogą mieć wiele przyczyn i różnie się prezentują.
Trochę za mało danych dotyczących ew. uszkodzenia nerwu twarzowego. Ma on trzy główne gałązki i problem leży w zakresie jego niedowładu. Usunięcie guzka z dolnej powieki może naruszyć gałązkę środkową po tejże stronie. Jeżeli niedowład obejmuje obszar unerwienia większy to albo zakres zabiegu był znacznie większy, albo doszło do uszkodzenia niemechanicznego, albo przyczyna leży w innym miejscu. Konieczna jest konsultacja neurologiczna i rehabilitacja!
Życzę powodzenia!
W. Łuczkowski