Jaka jest przyczyna wahania się wagi ciała?

Witam. Jestem kobietą mam 20 lat, 184 wzrostu a moja waga waha się miedzy 58-60 kg , nigdy więcej. Jestem bardzo szczupła, jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy? Odżywiam się normalnie, jem 3-4 posiłki dziennie, sportu nie uprawiam.

Dzień dobry,

takie delikatne zmiany masy ciała mogą być uzależnione od bilansu wody w Pani organizmie lub wahań hormonalnych. Nie powinno to budzić u Pani niepokoju. Należy także pamiętać, że domowe wagi często same w sobie nie podaję bardzo dokładnego pomiaru - mogą delikatnie przekłamywać, stąd Pani wahania masy ciała mogą być jeszcze mniejsze, niż te podane przez Panią.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,

na początku napiszę że powinna Pani zjadać 5 posiłków dziennie a nie 3-4. Lepiej mniej a częściej.
Jeżeli chodzi o wahania wagi to normalne zjawisko. Jest to związane z gromadzeniem sie wody w organizmie. Zależy tez od tego ile zjemy danego dnia, jakie mamy wypróżnienia, etap cyklu miesiączkowego. Do tego często wagi łazienkowe sa mało precyzyjne. Proszę się tym nie stresować a odżywiać się zdrowo i regularnie, pic odpowiednią ilośc płynów w ciągu dnia a wszystko będzie dobrze.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk