Jaka jest przyczyna występowania skąpych miesiączek?

Dzien dobry. Mam regularne miesiączki i zwykle trwały do 5 dni i mialy normalny ciemno czerwony kolor. Od trzech miesiecy moja miesiaczki nadal sa regularne, lecz trwają ok 2 dni i są mało obfite, sluz zabarwiony krwią na samym poczatku, a pozniej delikatniej ciemniejszy, ale nadal blado-rożowy. Wykonywałam testy ciążowe, byly negatywne. Umówiona jestem do lekarza, ale dopiero za jakiś czas, bo aktualnie jest to niemożliwe. Jakie mogą być przyczyny takich miesiączk?

Szanowna Pani być może zaburzenia hormonalne, ciężko stwierdzić bez kompletu badań