Jaka jest przyczyna wysypki u dziecka?

Witam, moj synek skonczyl 6 miesiecy. Podawalam mu mleko hipp 1 od poczatku i nic sie nie dzialo. Po pewnym czasie wprowadzalam nowe posilki po ktorych nie wystepowala zadna realcja alergiczna. Wprowadzilam stopniowo mleko hipp 2. Po pewnym czasie na brzuszku na nogach na policzkachvi na calej twarzy wyskoczyly male krostki niektore sa w kolorze skory i skora jest szorstka a inne malenkie czerwone - te na twarzy i brzuszku. Wyeliminowalam wszystko co dawalam do tej pory i wrocilam do mleka hipp 1 jednak juz mija kilka dni i wysypka nadal nie zniknela. Czy to znika przez dluzszy czas czy moze cos z powietrza go uczula?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować dziecko z pediatrą. Ciężko cokolwiek wyrokować o pochodzeniu tej wysypki nie widząc jej.