Jaka jest przyczyna zaburzenia erekcji?

Mam 34 lata, z obecną partnerką jesteśmy razem od 1,5 roku, ona jest atrakcyjną kobietą, mnie też nic nie brakuje, nasz pierwszy raz nie udał się chyba za bardzo chciałem wypaść dobrze i nie mogłem osiągnąć pełnej erekcji. Następnym razem wziąłem 1 tabletkę na erekcję i później już było dobrze wręcz odlotowo, czyli długo a partnerka była w pełni usatysfakcjonowana, ja również. Bardzo często uprawialiśmy seks, praktycznie codziennie. Ale co jakiś czas powtarzał się kryzys (raz na 3 miesiące) taki tygodniowy, że nie mogłem osiągnąć erekcji. Nie wiem czym to było spowodowane ale mam wrażenie, że to jest problem psychiczny. Zawsze się tak zaczynało dziać jak nasz stosunek z jakiś powodów nie był do końca idealny. Obecnie od dwóch tygodni mam ten sam problem, niby jestem podniecony ale nie mogę osiągnąć erekcji. W jaki sposób się wyleczyć z tego, bo chyba nie są to zaburzenia fizyczne, gdyż poranna erekcja występuję. Od dwóch tygodni jestem chory może to jest przyczyną, mam grypę i biorę antybiotyki. Aha od pół roku biorę co jakiś czas wspomagające erekcję, wcześniej po ich zażyciu były widoczne pozytywne efekty. Czy nadal je zażywać?
34 LAT ponad rok temu

Witam!

Istotnie, wiele może wskazywać na to, że problem zaburzenia występowania wzwodu ma charakter psychogenny. Częstą i poważną przyczyną trudności w osiągnięciu erekcji jest właśnie obawa o pomyślny rezultat zbliżenia. Przy pierwszym zbliżeniu z partnerką jest to zjawisko dosyć często spotykane. Kolejne 'niepowodzenia' potęgują tę obawę i poważnie mogą wpływać na występowanie wzwodu.
W pierwszej kolejności doradzam dialog z partnerką. Zapewne przydatna będzie również konsultacja psychologiczna.

Pozdrawiam