Jaka jest różnica w rozmazie automatycznym pomiędzy NEU% a NEU?

Proszę o wytłumaczenie jaka jest różnica w rozmazie automatycznym pomiędzy NUE% a NEU? Proszę również o interpretację mojego wyniku NEU% 65,0% (5,71) norma 45,0-70,0 i NEU 5,71 tys/µl - norma 2,50-5,00.Czy mam się czym martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Różnica polega na tym, że wynik w wartościach bezwzględnych odnosi się do faktycznej ilości neutrocytów we krwi, natomiast wynik procentowy odnosi się do stosunku neutrocytów co całkowitej ilości leukocytów. Bez podania wszystkich wyników nie można się odnieść do pojedynczego oznaczenia.