Jaka jest skuteczność antykoncepcji awaryjnej w 5-tym dniu po stosunku?

Jaka jest skuteczność zażycia tabletki ellaone w piątym dniu po stosunku? Podkreślam że stosunek odbył się w najważniejszym dniu w miesiącu 21.09 w dniu 26.09 wzięłam tabletkę obawiam się że było to już za późno. Dzisiaj zrobiłam test ale pokazał jedna kreskę. Sama nie wiem co o tym myśleć

Lek. Paweł Szadkowski

Tabletkę EllaOne można zażyć do 5 dni od stosunku (120 godzin). Nie podała Pani, czym jest najważniejszy dzień w miesiącu. Test ciążowy po takim czasie od stosunku powinien być wiarygodny i nie powinno być powodu do niepokoju.