Jaka jest skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Witam. Od jakiegoś tygodnia biorę tabletki. Pierwsza tabletkę wzięłam o godzinie 10 rano. Następna również. 3 dnia wzięłam dopiero o godzinie 19 czy to może mieć jakiś wpływ na ciążę? Następnym moim pytaniem jest to, czy jak wezmę tabletkę godzinę wcześniej czy 30 minut później niż o porze w której przyjmuję tabletki to czy to też jakoś wpływa?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli wzięła Pani kolejną tabletkę z opóźnieniem 9 godzin nie zmniejsza to skuteczności antykoncepcji.
Tabletki należy brać o stałej, określonej porze. Jeżeli przyjmie Pani tabletkę wcześniej o godzinę lub później o 30 minut nie obniży to skuteczności antykoncepcji.
Pozdrawiam