Jaka jest skuteczność leku Faxoler?

Witam od 1.5 miesiecy biore faxoler er 225 mg .W pewnym momencie rano się obudziłem i mysli koszmarne wrociły .Czy lek nie działa już na mnie

Witam Pana
Nie napisał Pan co Pan leczy. Domyślam się, że są
to zaburzenia depresyjno – nerwicowe.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
jest leczeniem objawowym - leki nie leczą ani nerwicy
ani zaburzeń lękowych ani depresji i nie rozwiązują problemu.

Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk, sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia.
Jednak jest to tylko tłumienie objawów.
Aby skutecznie wyleczyć tego typu zaburzenia,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Faxolet (wenlafaksyna) jest jednym ze skuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych- szczególnie w dawce 225mg, gdzie ujawnia się działanie zarówno na serotoninę, noradrenalinę oraz dopaminę- a więc wszystkie przekaźniki odpowiedzialne za nastrój.
Pełne efekty działania tego leku to nawet 3 msc i dłużej (przy regularnym jego zażywaniu)- więc pochopnie nie zamartwiałbym się tym, że przestaje działać. Chwilowe wahania samopoczucia mogą jeszcze się zdarzać- z czasem powinno być ich jednak mniej.
Polecam lekturę książki "Świadomą drogą przez depresję" Kabatt-Zinna- zawiera wiele cennych wskazówek jak radzić sobie w trudniejszych momentach oraz jakie schematy myślenia mogą usposabiać do obniżania nastroju.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet