Jaka jest szansa na ciążę po stosunkach w dni płodne?

Witam.
Od paru dni moja temp. w pochwie wynosi 37,1 dziś jest mój 24 dc. Staramy się z mężem o dzidzie. Moje dni płodne były od 11 do 14,02,2010 i w te dni próbowaliśmy. Czułam, bo bolały mnie jajniki dość mocno, cykl mam 28/30 dniowy. Po za tym parę dni po stosunku zaczęły mnie boleć piersi i podbrzusze i się dziwnie czułam. Temp. mam zazwyczaj 36,7 . boje się robić test, gdyż nie chce znów się rozczarować.

Proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

Witam!

Przy regularnych cyklach przyjmuje się, że owulacja zachodzi na 14 dni przed pierwszym dniem krwawienia miesięcznego rozpoczynającego kolejny cykl. Jeżeli 13.02 był 24 dniem cyklu przy 28-30 dniowych miesiączkach krwawienie powinno wystąpić między 17 a 19 lutym. W takim przypadku owulacja najprawdopodobniej miała miejsce 3-5.02. Ponieważ plemniki mają zdolność do przeżywania w organizmie kobiety nawet 5 dni okres płodny wydłuża się o kilka dni.

Oczywiście pod wpływem pewnych czynników (przeziębienia, stres, podróże, odchudzanie) długość cyklu oraz owulacja mogą ulec zmianie. Dlatego możliwe, że jajeczkowanie wystąpiło w podanym przez Panią terminie.

Praktycznie do 2 tygodni od zapłodnienia kobieta nie odczuwa żadnych objawów ciąży. Dolegliwości o których Pani wspomina są charakterystyczne dla drugiej połowy cyklu, zwykle nasilają się przed miesiączką.

Test ciążowy najlepiej wykonać w terminie spodziewanego krwawienia miesięcznego lub 2 tygodnie po stosunku. Wówczas wyniki są najbardziej wiarygodne. Może się jednak zdarzyć, że za pierwszym razem poziom badanego hormonu (hCG) był jeszcze za niski, dlatego przy wyniku negatywnym warto powtórzyć test po 2 tygodniach.