Jaka jest szansa na polepszenie stanu po drugim udarze mózgu?

Witam. W czerwcu mój tato przeszedł drugi już w ciągu 10 lat udar mózgu. Początkowo leżał sparaliżowany, lecz wrócił do jako takiej sprawnosci- może samodzielnie chodzić ruszą ręką. Jednak w prawej dłoni stracił czucie- nie czuje ciepła. Dodatkowo cała prawa strona twarzy jest zdretwiala. Tato określ to " jakby tysiące igieł było wbijanych w policzek". Ojciec jest pod opieką lekarza prowadzącego, który co jakiś czas przypisuje mu leki- nie działają za dobrze bo wciąż tato czuje drętwienie. W dodatku nie dostał on zad ego skierowania na rehabilitację ponieważ jak twierdzi lekarz jest już "sprawny a tam dostają skierowanie osoby leżące. Do pracy jednak nie może wrócić bo jest ż kolei według lekarza za mało do tego sprawny. Tato ma 54 lata. Czy jest szansa na polepszenie stanu? Czy będzie potrzebna rehabilitacja czy lekarz ma rację że jej ie zapisał. Pytam bo tato uparcie wierzy w opinie jednego lekarza. Ja nie do końca.

Witam!
Skuteczność leczenia farmakologicznego po udarach jest raczej ograniczona. Największą skuteczność ma stała rehabilitacja i ew. leki korygujące napięcie mięśniowe i doznania czuciowe. Ojciec jest człowiekiem młodym i nie należy rezygnować z żadnej, dostępnej szansy. Rehabilitacja do granic wydolności, ale fachowa!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.