Jaka jest szansa na przeżycie po wylewie?

Witam , Moja mama miałam wylew ,czuła sie normalnie ,w drodze do łóżka się przewróciła,tata zadzwonił po karetkę,długo czekalismy na wiadomość od lekarza,zabrał Nas do gabinetu ,pokazał zdjęcie na którym była prawie cała prawa strona mózgu zalana,lekarz powiedział ze bedzie dobrze jak przeżyje jeden dzień .Jak to jest na prawde ? Czy sa gorsze przypadki z ludzie z tego wychodzili ? O co mam pytać lekarza ? I jak pomóc mamie ?

Witam!
Sprawa jest wyjątkowo poważna, "mądrych proroków" nie ma, czas pokaże co będzie, trzeba mieć nadzieję i wierzyć w sukces. Tylko tak jesteście w stanie pomóc swojej bliskiej osobie. Na statystykach i opowieściach o znanych, wyjątkowych przypadkach proszę się nie opierać - w każdym przypadku może być inaczej.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.