Jaka jest szansa na urodzenie rudego dzidziusia?

Jestem brunetką. Moi rodzice: mama brunetka, tata jasny blondyn, siostra jasna blondynka, brat brunet. Mój narzeczony jest blondynem o rudym zaroście. Jego rodzice natomiast - mama blondynka, tata brunet. Jaka jest szansa na urodzenie rudego dzidziusia? Czy sam zarost ma na to jakis wplyw ? I jaki kolor wlosow najpewniej mogą miec nasze dzieci?

Lek. Paweł Szadkowski

Ciemny kolor włosów jest dominujący, ale dziedziczenie koloru włosów jest dziedziczeniem wielogenowym i nie da się w stu procentach przewidzieć koloru włosów dziecka. Jeśli odziedziczy po Pani geny recesywne - powinno mieć blond włosy. Jeśli nie, ciemne.