Jaka jest szansa na wyzdrowienie?

59 letnia matka po zawale, zatkana byla tetnica od serca. Mozg mogl byc niedotleniony kilka minut, odkad zaczela sie reanimacja, po ktorej oddychala przez intubator. Ma odruchowy oddech, ale nie na tyle silny, zeby odlaczyc respirator bez obaw. Masujemy ja, mowimy do niej, droczymy sie. Minela juz 2ga doba od zdarzenia, wyplukala juz wszystkie leki, ale nie budzi sie. Nie moga zrobic tomografi z podlaczonym respiratorem. Jej zrenice sa male, czytalem, ze duze oznaczaja, ze jest zle. Co mozemy zrobic, lekarze zawsze przedstawiaja pesymistyczne scenariusze, w 1szym dniu powiedziano nam, ze to miazdzyca. Mama nigdy nie palila, rzadko kiedy pije. Jakie moga byc rokowania takiej osoby? Jest jeszcze mloda, szczupla kobieta.

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie można odpowiedzieć na pana pytanie tylko na podstawie pana opisu ponieważ konieczne jest zestawienie stanu klinicznego z kompletem badań dodatkowych oraz wnikliwa analiza historii choroby. Dopiero to pozwoli ocenić rokowanie. Najlepiej prosić o informację lekarzy prowadzących.