Jaka jest szansa na zajście w ciążę?

Ostatnio, gdy mój partner (14.01) był u mnie, uprawialiśmy petting. Okres skończył mi się 10.01. Boję się, że mógł mieć on na palcach spermę, gdy wkładał mi palec do pochwy.
Czy istnieje zatem szansa, że jestem z ciąży? Denerwuję się tym, ponieważ to była chwila słabości, której żadne z nas nie przewidziało. A na ciążę nie jesteśmy gotowi. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Szansa zapłodnienia w sytuacji jaką Pani opisała jest minimalna. Po pierwsze ilość spermy jaka dostała się do Pani pochwy była bardzo niewielka, jeśli w ogóle. Po drugie opisany petting miał miejsce najprawdopodobniej w okresie niepłodnym (to zależy od długości Pani cyklu miesiączkowego). Proszę się nie denerwować i ze spokojem oczekiwać miesiączki. W razie jej spóźniania się radzę przeprowadzić test ciążowy dla uspokojenia nerwów. Jeszcze raz napiszę, że szansa zajścia w ciążę jest bliska zeru.

Pozdrawiam!