Jaka jest szansa na zrzucenie wagi przy 120 kg?

Mam 54 lata wzrost 167 i wazę 120 kilo czy jest dla mnie szansa żebym mogła samodzielnie schudnąć jest mi ciezko cwiczyc bo nogi mnie strasznie bola i kregoslup prosze o pomoc i jaka mam stosowac dietę zeby nie było efektu jojo ma juz tak miałam dziekuje elzbieta

Witam Pani Elżbieto,

szanse na schudnięcie są bardzo duże. Osobiści prowadzę pacjentów, którzy zaczynali od wagi nawet ponad 150kg. Wystarczyło, że zmienili swoje nawyki żywieniowe, zastosowali indywidualną dietę, wprowadzili choćby minimalny ruch i waga zaczęła spadać. Teraz mają o wiele wiecej energii i cieszą sie efektami kuracji:)
Na Pani miejscu nie odchudzałabym się na własna rękę. Grozi to miedzy innymi wspomnianym efektem jo-jo. Powinna Pani skonsultować się z dietetykiem.
Jeżeli o mnie chodzi to w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk