Jaka jest szansa, że dotrwam do 37. tygodnia czy też terminu porodu?

Witam, w 32 tygodniu ciąży stwierdzono skracającą się szyjkę macicy 14 mm - dostałam luteinę 2 razy dziennie oraz nakaz leżenia. Na chwilę obecną - 35 tydzień szyjka skróciła się do 0,5 cm, jest miękka i twardnieje mi brzuch podczas chodzenia. Zwiększona jest dawka luteiny na 3 razy dziennie. Jaka jest szansa, że dotrwam do 37 tygodnia czy też terminu porodu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić, każdy dzień więcej ma znaczenie, chociaż i tak jest to już zaawansowany wiek ciążowy, nawet w przypadku przedwczesnego porodu.
Pozdrawiam