Jaka jest szansa, że jestem zarażona wirusem HIV?

Przy okazji ogólnych badań krwi postanowiłam z mężem wykonać test na obecność p.ciał HIVa/b (Roche). Mąż uzyskał wynik „UJEMNY”, a ja „WERYFIKACJA”. W ciągu ostatnich 4 lat nie przechodziłam operacji/tatuaży etc, nie utrzymywałem także stosunków pozamałżeńskich. W ciągu 25 lat małżeństwa jedynie 4 lata temu zdarzył mi się „skok na bok” ograniczony do pocałunków w usta i kilku stosunku w prezerwatywie. Z mężem współżyję regularnie ok 3 r. w tyg. Jaka jest szansa, że jestem zarażona wirusem HIV?

Aleksander Ropielewski

Szansę trudno jest mi ocenić, bowiem wystarczy jeden niebezpieczny kontakt seksualny aby doszło do zakażenia. prosze jednak zachować spokój i powtórzyć badanie, a w przypadku dalszych wątpliwości wykonać inne badanie.