Jaka jest szansa, że mogę być w ciąży?

Witam. Mam mały problem. Około pół roku temu stwierdzono u mnie PCOS i od tamtej pory biorę tabletki. W sobotę uprawiałam seks bez zabezpieczenia, a to był pierwszy dzień brania kolejnego listka. Dziś, czyli w środę, spóźniłam się z zażyciem tabketki ok. 13-14 godzin i jest to 5. dzień pierwszego tygodnia. Biorąc pod uwagę PCOS, jak duża jest szansa zajścia w ciąże?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

PCOS utrudnia znacznie poczęcie dziecka, ale nie jest przecież tak, że kobiety z PCOS na pewno nie mogą zajść w ciążę. Wszystko się może zdarzyć i dlatego nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie! Proszę do końca cyklu stosować dodatkowe zabezpieczenie. O ile zastosuje się Pani do tej rady, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie powodów do obaw.

Pozdrawiam!