Jaka jest wiarygodność badania angio CT i angiografii klasycznej?

Witam, miałam robione badanie głowy amgio CT ze względu na bóle od roku. Ambio wykazało mi tętniaka 2,2mm dlatego skierowano mnie na angografie i nic mi ona nie wykazała. Czy powinnam się martwić. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli angiografia klasyczna dotyczyła również tętnicy, której tęntiaka stwierdzono w angio CT, to najprawdopodobniej tętniaka nie ma. Angiografia klasyczna jest badaniem dokładniejszym i bardziej wiarygodnym. Wskazana jest jednak ocena przez lekarza kierującego na badania, gdyż nie mając możliwości zapoznania się z wynikami - w tym obrazowymi - nie mogę wypowiedzieć się jednoznacznie. Wyjaśnienia wymaga zmiana opisana w badaniu tomograficznym jako tętniak.
Pozdrawiam