Jaka jest zależność między chorobą Hashimoto a poziomem cholesterolu?

Czy po ustabilizowaniu choroby hashimoto za pomocą tabletek poziom cholesterolu ulega obniżeniu? Pytam z ciekawości, w tej chwili cholesterol mam ok, jestem ciekawy jaka jest zależność między tymi dwoma rzeczami.

Lek. Wojciech Zygmunt

Niedoczynność tarczycy sprzyja zwykle hipercholesterolemii (zwiększeniu stężeniu cholesterolu). Wyrównanie czynności hormonalnej często sprzyja wyrównaniu stężenia cholesterolu we krwi. Należy jednak pamiętać, że hipercholesterolemia może być wywołana także innymi czynnikami, przede wszystkim tymi związanymi ze stylem życia i sposobem odżywiania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.