Jaka jest zasada dobierania okularów?

Witam, mam pytanie odnośnie przepisanych okularów. Od ponad 3 lat do pracy przy komputerze zakładałam 0,25 ( lewe oko astygmatyzm 0,5 90st). Wczoraj byłam na badaniu u okulisty, który stwierdził, że wadę mam na pewno ponad 1, ale dokładnie sprawdzi na badaniu komputerowym za 3 miesiące. Przepisał szkła 0,5 ( lewe oko astygmatyzm 0,5 90st) i zalecił za 3 miesiące wizytę i dopasowanie mocniejszych szkieł. Czy to jest normalna praktyka, że przepisywane są słabsze szkła niż powinny być?

Witam tak.przepisuje się min korektę która poprawia. Dotyczy to wady minusowym przy plusowej i dzieciach jest na odwrót. Dajemy max korektę która wyszła ze skiaskopii. Natomiast przy astygmatyzm ie odwrotnym dajemy pełna korektę a przy prostym minimalna która poprawi. Pani podaje wyniki bez znaków plus i minus wiec wogole nie wiadomo nic. Pozdrawiam serdecznie