Jaką maść na łupież pstry można stosować w 9. tygodniu ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 9tyg ciąży, na brzuchu i w innych miejscach pojawił mi się łupież pstry. Przed ciąża gdy mi się pojawiał używałam kremu clotrimazolum czy mogę stosować tego kremu w ciąży? Na ulotce jest napisane zeby nie stosowac w 1trymestrze lecz spotkalam się z różnymi opiniami... Jakiego preparatu używać jak nie tego? Pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

proszę udać się do lekarza prowadzącego ciążę lub lekarza rodzinnego, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzięć.