Maść na oparzenia, jaką wybrać?

Dzień dobry. Mam takie pytanie: jaką wybrać maść po oparzeniu żeby nie została blizna? Jakiś czas temu oparzyłam się żelazkiem, które spadło mi na stopę i chciałabym uniknąć śladu po tym oparzeniu. W związku z tym właśnie poszukuje maści, która mi w tym pomoże. Wiadomo - stopa to nie jest jakaś bardzo widoczna część ciała, ale jednak nie chciałabym w żadnym miejscu mieć szpecącej blizny. W internecie widziałam różnego rodzaju maści na oparzenia, czy mogę dowiedzieć się, która z nich ma najlepszy skład i jest najskuteczniejsza. Zależy mi także, aby nie miała skutków ubocznych i żeby nie brudziła wszystkiego wokół. Słyszałam o Bepantenie, czy ktoś go może polecić? Czy lepsza będzie typowa maść na oparzenia. Może powinnam się rozejrzeć bardziej w aptece. Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam serdecznie.

W zależności od rozległości blizny i głębokości oparzenia blizna może pozostać w różnym stopniu. Można spróbować żel Kelo-cote lub krem Scar Repair anti-stretch complex do dostania w aptekach lub gabinetach medycyny estetycznej. Przy trudno poddających się bliznach trzeba zastosować laseroterapię i/lub peelingi. Najlepiej metodę skonsultować w gabinecie lekarskim.