Jaka metoda antykoncepcyjna jest najbezpieczniejsza?

Witam;) Mam pewien kłopot ponieważ chciałabym współżyć z moim chłopakiem;) Miałam iść do ginekologa lecz boję się wizyty ;) i dlatego piszę przez pocztę ;) potrzebowałabym rady;) Chodzi mi o idealne zabezpieczenie, które nie miałoby szansy wpadki ;) Co pani zdaniem jest najskuteczniejsze ;)? myślę o tabletkach antykoncepcyjnych, oraz o innych zabezpieczeniach ;) Chciałabym dowiedzieć się jakie środki są najdoskonalsze ;) cena w tym momencie nie ma znaczenia ;) chodzi mi o poradę eksperta ;)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety żadna metoda antykoncepcji nie da Ci 100% ochrony. Najlepsze wyniki odnotowuje się w przypadku stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Nie jest to na pewno metoda przeznaczona dla wszystkich, tak ja ma to miejsce w przypadku używania prezerwatywy, która z kolei jest bardziej zawodna.

Istnieje na rynku jeszcze wiele metod antykoncepcji: krążki, plastry, żele, globulki i inne.
Wydaje się jednak, że dla jak największej pewności powinna Pani zastanowić się nad wyborem między dwiema pierwszymi wspomnianymi przeze mnie metodami.
Przed podjęciem współżycia warto umówić się jednak na konsultację z lekarzem w celu wyboru najlepszej dla Pani metody antykoncepcji.

Polecam przeczytać artykuł na temat wyboru najlepszej metody:
http://abcantykoncepcja.pl/ktora-metode-antykoncepcji-wybrac

Pozdrawiam.