Jaką metodą usunąć nadżerkę?

Witam! Mam pytanie, bo nie wiem co zrobić. Mam 23 lata i mam dużą nadżerkę. Muszę ją usunąć, ale nie wiem jaką metodą, ponieważ jeden lekarz mówi abym zrobiła tzw. przypalankę a inny abym usunęła metodą zamrażania, bo potem mogę mieć problemy z ciążą po przypalance. Co zrobić?

23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wybór metody leczenia należy do lekarza prowadzącego. Specjalista bierze pod uwagę charakter zmiany, jej położenie, plany prokreacyjne pacjentki, ale także własne doświadczenie. Każdy ginekolog ma swoją ulubioną metodę leczenia, w której się specjalizuje.
Panuje powszechna opinia, iż kriokoagulacja jest bezpieczniejszą metodą leczenia nadżerki. Elektrokoagulacja ma niewątpliwie więcej powikłań, ale prowadzona przez doświadczonego ginekologa, nie jest obarczona dużym ryzykiem.
Jeżeli jednak nie była Pani dotąd w ciąży, zalecałabym poddanie się zabiegowi kriokoagulacji.

Pozdrawiam