Jaką metodę antykoncepcji wybrać przy problemie z trądzikiem?

Witam! Chciałabym otrzymać odpowiedź w sprawie antykoncepcji. Jestem dziewicą, mam 21 lat, od roku mam chłopaka, z którym na razie uprawiamy petting, jednak planujemy współżycie. Chciałabym wybrać najlepszą dla mnie metodę antykoncepcji. Zastanawiałam się nad tabletkami antykoncepcyjnymi, jednak mam pewne obawy. Od czasu gdy zaczęłam dojrzewać mam problem z trądzikiem. Leczyłam go wiele lat. Udało się go pozbyć. Nie mam teraz cery gładkiej jak pupa niemowlaka, ale jest dobrze. W czasie leczenia dermatologicznego również musiałam brać hormony od endokrynologa (około rok, a teraz jeszcze D******** dla poprawienia cery, już kończę go przyjmować). Osobiście boję się brać tabletki antykoncepcyjne, bo zawierają hormony, a u mnie stwierdzono zaburzenia hormonalne (kiedyś miałam problemy z testosteronem i DSH, już jest ok) i nie chce znowu brać hormonów, żeby w przyszłości móc zajść w ciąże. Czy moje obawy są słuszne? Czy jestem/jesteśmy skazani na prezerwatywy? A może pierścień dopochwowy byłby dobrym rozwiązaniem? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w celu dobrania najlepszej metody antykoncepcyjnej potrzebna jest konsultacja ginekologiczna - lekarz ginekolog po wykonaniu niezbędnych badań oraz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego zaproponuje najlepszą - uwzględniając wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania - dla Ciebie metodę antykoncepcji. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które oferują dowolność wyboru metody antykoncepcji.

Pozdrawiam!