Jaka miesiączka po porodzie jest prawidłowa?

Mam 23 lata 1 kwietnia urodziłam córeczkę, miałam cesarkę. W połowie maja dostałam miesiączkę i trwa ona do teraz, czyli już ponad dwa tygodnie. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych ani żadnych innych, nie odchudzam się.
Czy to jest normalne, że tak długo trwa pierwszy okres? Na początku krwawienie było normalne, czyli nie za dużo i nie za mało, teraz jest takie dość małe, zdarza się, że tampon jest bardzo mało zakrwawiony bądź wcale lub jest całkowicie nasączony, aż wycieka na wkładkę.
Czy to jest spowodowane tym, że używam tamponów? Bardzo mało karmiłam piersią, w sumie tylko może przez 3 tyg. cesarkę miałam, ponieważ dziecko urodziło się bardzo duże, prawie 5 kg.
Bardzo proszę o radę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pierwsze krwawienia po porodzie mogą być bardziej obfite od tych sprzed ciąży. Jeśli czuje się Pani osłabiona, proszę udać się do lekarza. W przeciwnym razie może Pani odczekać jeszcze jakiś czas- krwawienie powinno ustąpić. Używanie tamponów nie ma związku z nasileniem utraty krwi.
Pozdrawiam serdecznie!