Jaka mogła być przyczyna nagłej śmierci?

Witam. Tata mame reanimowal.(miala juz usta sine i wykrecala oczy)mama w trakcie reanimacji zaczela wymiotowac. po ok 15-20 min pogotowie dotarlo tez reanimowali mame .Mama zaczela coraz bardziej siniec.niestety odeszla.nie chcieli zabrac na sekcje zw.wpisali w akcie przyczyna nie znana. mama miala sina twarz wykrzywione usta.miala 50lat. chorowala na cisnienie,serce i cukrzyce.(cukier 192 po smierci) jaka mogla byc przyczyna smierci.i czemu mamy nie wzieli na sekcje zw.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn mogło być wiele od udaru mózgu, przez zawał serca, krwotok, itd. Nie da się tego ustalić bez sekcji zwłok. O wyjaśnienie podstaw dla których została podjęta decyzja o nieprzeprowadzaniu sekcji zwłok, można poprosić szefa stacji pogotowia ratunkowego, z której karetka przybyła na miejsce.

Zasinienie górnej połowy ciała często wskazuje na zator. Karetka pogotowia nie może przewozić zwłok. Szczerze współczuję.