Jaka może być interpretacja wyniku badania gastroskopii przy prawidłowym USG?

Proszę o interpretację wyniku gastroskopii: Przełyk bez zmian. Linia Z regularna.W inwersji wpust i dno prawidłowe. Fałdy trzonu podatne. W górnej części trzonu modelowanie ściany - regualarne, kuliste wielkości 4cm. Bez zmian błony śluzowej na powierzchni uwypuklenia. Odźwiernik drożny. Opuszka i część pozaopuszkowa prawidłowa. Wskazana dalsza diagnostyka. Wykonano badanie USG jamy brzusznej, wynik wszystko prawidłowo, bez zmian.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Obraz błony śluzowej żołądka w badaniu jest prawidłowy. Oczywiście taki wynik należy oceniać w zależności od stanu klinicznego pacjenta, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego w celu poprawnej interpretacji wyniku gastroskopii.