Jaka może być interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa?

Witam, proszę o interpretację badania MR: Fizjologiczna lordoza lędźwiowa spłycona. Obniżenie i odwodnienie krążka mk L5-S1. Na tym poz. widoczna duza, okrezna wupuklina wywołująca ucisk worka oponowego i korzeni nerwowych w zwezonych zachylkach bocznych I otworach mk. Uogolnione uwypuklenie tarczy L4-5 modeluje worek oponowy I zwęża otwory mk. Zmiana ogniskowa 52x42mm srodmiesniowo w trzonie macicy.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć