Jaka może być interpretacja wyniku USG tarczycy?

Witam, Odebrałam dziś wyniki badań usg tarczycy. Proszę o interpretację wyniku badań. Tarczyca położona typowo, niepowiekszona, niejednorodnej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Perfuzja przez miąższ tarczycy w normie w badaniu dopplerowskim. Płat prawy 16x20x49mm (V 8,1 ml) cień 3mm Płat lewy: 11x18x40mm (V=4,3ml). Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Niejednorodna echogeniczność miąższu tarczycy może świadczyć o jej nacieku zapalnym. Może to być spowodowane np. chorobą Hashimoto. Tarczyca jest niepowiększona (nie ma wola), brak zmian ogniskowych (tj. guzków), perfuzja (czyli przepływ krwi) tarczycy w normie. Polecam wykonać badania hormonalne - TSH, fT3, fT4, chyba, że już były wykonane. Pozdrawiam.