Jaka może być przyczyna ataku bólu głowy?

Witam.Trzy dni temu w pracy miałam silny atak bólu głowy i szyji z prawej strony,mdłości i mgłę przed oczami.Przeszło troszeczkę po 400mg Ibuprom.Wieczorem podczas mycia głowy wyczułam powiększone węzły chłonne potylicy(górny ok2cm, dolny mniej ).Co może być tego przyczyną,czy wizyta u lekarza jest wskazana czy może to minie samoistnie ?Odczuwam bardzo duży dyskomfort w postaci bólu i ograniczonych ruchach głowy(mam stwierdzoną dyskopatię szyjną z naciskiem na przestrzeń podpajęczynówkową)co potęguje uczucie bólu.Bardzo proszę o radę.Dziękuję.

Bardzo trudno wypowiadać się bez możliwości zbadania i porozmawiania, jednak jeśli ból był silny, jeśli wystąpił nagle, nadal utrzymuje się - należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub na izbę przyjęć. Należy wykluczyć krwotok podpajęczynówkowy, rozwarstwienie tętnicy itp. Pozdrawiam.