Jaka może być przyczyna bezsenności dziecka w nocy?

Witam. Moj syn ma 17 miesiecy. I mamy kilka powaznych problemow. Tzn dla mnie jako dla mamy, poniewaz stalam sie bezradna. Powoli trace nadzieje na moj wplyw na dziecko. Pierwezyn takim problemem jest zly sen w nocy. Chociaz bywaly dni kiedy syn przesypial praktycznie cala noc. Okolo 2 zaczyna sie przebudzanie. Dzisiaj juz o 4 placz, kopanie, nerwy, wyginanie. W dzien tak samo syn sprawia wiele problemow. Jest bardzo rozgarnietym dzieckiem, wszystko go bardzo interesuje itp. Ale jest bardzo nerwowy, cokolwiek wezme do reki on tez musi, gdy tlynaczymy z mezem wpada w atak zlosci. Nie potrafi odstapic mnie na krok, i musze go akurat teraz wziasc na rece !. Tak jakby calyczas byly jego warunki. Kazdy mowi tylko zebach i tez sie z tym zgodze, ale calyczas?. Prosze o rade, czy sa moze to bol czy moze bledy wychowawcze. Pozdrawiam goraco.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza pediatry po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie