Jaka może być przyczyna biegunki i 24-latka?

Witam, od wtorku(15.05.2018) dostałem biegunki i bólu brzucha m.in. na jeden dzień pojawiła się też gorączka(chyba 17-18.05). Brałem najpierw stoperan na zatrzymanie biegunki. Po przejściu biegunki odłożyłem lek, lecz od razu zaczęła się znowu biegunka. Pan w aptece powiedział, że to grypa żołądkowa bakteryjna i kazał brać nifuroksazyd. Brałem go w pierwszy dzień 3x2szt i 2 kolejne dni 3x1szt. 3 dni było spokoju, ale gdy wziąłem ostatnią tabletkę z opakowania, jeszcze w nocy nastała mnie biegunka(już jadłem gotowany drób, gotowaną marchew, biały ryż i pieczywo/bułki). Rano tego samego dnia jeszcze trochę biegunki i wziąłem obecnie laremid 2 tabletki, na razie zatrzymało biegunkę(25.05.). Dzisiaj oprócz porannej biegunki, łupie mnie(jakbym miał grypę) w środkowym palcu prawej ręki(od początku choroby), widziałem też małe kawałki marchwi na papierze. Zero gorączki, ból brzucha tylko jak się ma na biegunkę. Wcześniej pobolewał mnie cały czas brzuch podczas ruchów i nie tylko, ale po leczeniu nifuroksazyd jest już ok z żołądkiem. Brałem probiotyk, od dwóch dni się skończył i już go nie biorę. Mam pytanie co może mi dolegać i czy zgłosić się do lekarza? Może ta ostatnia biegunka była tylko oczyszczeniem jelita z bakterii po nifuroksazyd? Boję się, że coś mi jest poważnego, bo nie chce ta biegunka ustąpić, a od początku biegunki minęło już 10dni. Może to być zatrucie pokarmowe gronkowcem(lub inną enterotoksyną) i muszę wziąć antybiotyk? Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z racji tego, ze dolegliwości utrzymują się już 10 dni a leczenie objawowe nie pomaga, to powinien Pan skonsultować się z lekarzem.