Jaka może być przyczyna bólu brzucha u 30-letniej kobiety?

Dobry wieczór. Jestem kobietą w wieku ok. 30 lat. Od kilku miesięcy cierpię na silne bóle brzucha. Dodam, że nie byłam w tym czasie za granicą. Zostało wykonane USG, ale ono nic nie wykazało. Ponadto zlecono gastroskopię. Okazało się, że mam lekkie zapalenie żołądka, co nie wymaga podobno jakiegoś leczenia. Zresztą nie odczuwam żadnej zgagi itp. Jedynie po jakimkolwiek posiłku, nawet małej przekąsce, mój brzuch znacznie puchnie, chociaż nie mam problemów z trawieniem. Badania histopatologiczne nie wykazały nic więcej. Nie jestem także zarażona Helicobacter Pylori. W morfologii krwi nie stwierdzono odchyleń. Mam wrażenie uwierania w prawej, górnej części brzucha. Wyczuwam zgrubienie w tym miejscu. Po nawet lekkim dotknięciu, ból nasila się. Znaczną trudność sprawia mi schylanie się czy zasypianie zwłaszcza na brzuchu. Nie pomagają również żadne środki przeciwbólowe. Jaka może być potencjalna przyczyna takiego stanu rzeczy? Jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Serdecznie dziękuję za udzieloną odpowiedź, ponieważ nie potrafię znaleźć przyczyny, a ból nie pozwala mi na normalne funkcjonowanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest wizyta u lekarza gastroenterologa i ustalenieje dalszego postępowania