Jaka może być przyczyna bólu gardła u 25-latki?

Witam, mam pytanie. Otóż od piątku wieczorem mam dość silny ból gardła. ( Domyślam sie, że to przez klimatyzacje w samochodzie i zmianę temperatur). Używałam gardimax, cholinex oraz tantum verde, lecz nie ma poprawy. Byłam wczoraj u lekarza, który powiedział, że luki gardłowe są czerwone oraz migdałki. Jednak nie są one jakoś znacznie powiększone. Pewnie przepisałby mi antybiotyk, ale brałam 2 tyg temu Augmentin z powodu wyrwania ósemki chirurgicznie. I fakt, że w styczniu brałam JesZcze 2 antybiotyki na kaszel, który okazał się alergiczny, lekarz kazał się wstrzymać. Dodam, że oprócz bolu gardła, dostałam Dzisiaj katar. Ogólnie jestem alergiczką i zawsze w tym okresie miałam duży katar i swędzące oczy, teraz natomiast nic takiego jeszcze nie miało miejsca. Martwi mnie ten ból gardła i zastanawiałam się, czy to nie angina, leczę sie na nerwice(chodzę na terapie) i boje się powikłań nie leczenia jej. Dodam, że nie mam gorączki, nie miałam już jej koło 10 lat, a jak byłam młodsza to zawsze przy anginie występowała wysoka gorączka. Od stycznia trochę choruje, najbardziej na wirusowe infekcje gardła, ale to wszystko spowodowane jest stresem jaki doświadczam od 4 miesięcy. Co może byc przyczyna ból gardła i dlaczego leki bez recepty nie pomagają, czy może byc to spowodowane alergią ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli dolegliwości są nadal proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego, sadze ze gdyby lekarz stwierdził ze to angina to przepisalny antybiotyki