Jaka może być przyczyna bólu głowy u 22-latki?

Witam mam 22 lat . Od 4 miesięcy dzień w dzień bardzo mocno boli mnie głowa. Nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Byłam u neurologa , dostałam skierowanie na rezonans ale termin niestety dopiero w kwietniu. Dodatkowo od kilku dni bardzo łomocze mi serce , brak mi tchu. Ból głowy nie jest umiejscowiony w 1 części choć ostatnio ból nasila się najbardziej z przodu głowy. Nie pomagają tabletki przeciwbólowe. Ból jest podobny jakby do szybkiego bicia serca. . Dodam że mam problem z tarczyca i prolaktyna.

Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Czy ma Pani nadczynność czy niedoczynność tarczycy? w przebiegu tych chorób również mogą występować bóle głowy.
Badanie MR jest konieczne, również w celu wykluczenia zmian w przysadce mózgowej. W codziennym bólu głowy leki przeciwbólowe nie sa zalecane, wskazane leczenie profilaktyczne.
Pozdrawiam